סיפור הצלחה של דר. דורון 1:
מטופלת לאחר כישלונות מרובים הגיעה אלי לטיפול.
הטיפול הראשון אצלי נכשל. גם זה קורה לפעמים.
הטיפול השני התקדם יפה מאוד עם תגובה שחלתית טובה.
השאיבה הייתה אמורה להיות ביום שישי בשעות הצהרים. כל ההוראות ניתנו כסדרם ביום רביעי והכל ניראה ורוד.
ביום חמישי בבוקר, קצת לפני 7 בבוקר - טלפון. לא התעוררתי להזריק בזמן. נלחצתי והזרקתי עכשיו. ניסיתי להרגיע את המטופלת. שנמצא פתרון לבעיה החדשה.
עכשיו אני צריך להזיז את השאיבה לשעות הערב בשישי.
כמובן שפניתי למקום בו היא מטופלת וביקשתי את עזרתם והתגמשותם, אך לא הסתדר. עדכנתי את המטופלת. המטופלת החליטה לוותר על הטיפול.
לא הסכמתי לוותר על הטיפול. ביקשתי ממנה לתת לי זמן לסדר את העניינים ולא להתייאש. חבל על טיפול מוצלח וחבל על כל הזריקות שלקחה. פניתי למדיקל בהרצליה. לשמחתי מנהלת ה IVF נתנה תשובה חיובית לשאיבה ב6 בערב. עכשיו הייתי צריך לדאוג לרופא שיעשה את השאיבה כי הייתה מתוכננת לי הופעה. פניתי לרופא שמשובץ לסוף התוכנית במדיקל בהרצליה, שלשמחתי הסכים.
התקשרתי למטופלת והסברתי לה שאפשר לסדר את הכל. צריך להיפגש, לפתוח תיק במדיקל הרצליה ולהעביר את ההתחייבות.
נפגשתי אתה בערב. הכנו את הכל.
למחרת השאיבה עברה בהצלחה עם מספר ביציות יפה. יכולתי להנות מההופעה באמפי שוני, בתחושה שהמאמץ השתלם.
בשבוע שלאחר מכן עשינו החזרה כפולה. העוברים היו איכותיים. הטיפול הצליח והמטופלת הרתה וילדה בשלום בטיפול התשיעיסיפור 2:
כשהייתי מתמחה בשערי צדק, מנהל המחלקת ה IVF נתן לי לרוץ קדימה. כל מה שביקשתי הוא הסכים. "תתקדם כמה שאתה רוצה, אם יש לך שאלות אני כאן לענות"
לקחתי את ההזדמנות וקפצתי למים. הלכתי על צעד נועז למתמחה, ביקשתי לפתוח לי מרפאת IVF ומנהל המחלקה הסכים. ביקשתי מהמזכירה לפתוח לי מרפאה ביומן התורים, בדיוק כמה דקות אחרי שביקשתי נכנסה מטופלת וביקשה לקבוע תור דחוף, כי היא אמורה להתחיל טיפול עכשיו ואם לא תפספס חודש. המזכירה ישר ניצלה את ההזדמנות - בטח, יש לנו רופא צעיר אבל מצוין שבדיוק פנוי עכשיו.
המטופלת נכנסה, לשמחתי כבר היו לה את כל הבדיקות, התחייבות והיא בדיוק אמורה להתחיל טיפול היום. (מזל של מתחילים) הכנתי את כל המסמכים.
התחלנו את הטיפול למחרת, לשמחתי היה לי ליווי צמוד ממנהל המחלקה - הטיפול התקדם טוב והזקיקים גדלו מבדיקה לבדיקה. ביצעתי את השאיבה ללא קושי. אבל את ההחזרה לא יכולתי לבצע כמתמחה. למי שלא יודעת - ההחזרה זה השלב החשוב ביותר בטיפול והעדין ביותר. לכן רק רופאים בכירים מבצעים את ההחזרה. הוחזר עובר אחד, ועכשיו נשאר לחכות לבדיקת ההריון.
שבועיים אחרי - בדיקת הריון חיובית. השמחה בשמיים. כמו שאמרתי - מזל של מתחילים.
גם הטיפול הראשן שעשיתי באסותא ראשון לציון זכור לי היטב. מטופלת צעירה, אי פריון בלתי מוסבר. הטיפול היה מעולה. אבל ההחזרה הייתה קשה מאוד. בניגוד לבית חולים ציבורי, באסותא אתה לבד, מצופה ממך לעשות הכל לבד. בדר"כ החזרת עוברים לוקחת כמה שניות - והעובר מוחזר לרחם.
אבל פתאום - אני מתקשה, הקטטר לא נכנס לרחם. אני מנסה לבצע שגרתיות במצב של החזרה קשה, אבל הקטטר מסרב להיכנס. בסוף הגעתי לצעד האחרון שנקרא תפיסת צוואר. תפיסת צוואר מבוצעת עם מכשיר שתופס את הצוואר ומאפשר למשוך את צוואר הרחם כך שהרחם מתיישר. לשמחתי תפיסת הצוואר עבדה- והעובר הוחזר לרחם בשלום.
שבועיים אחרי ההחזרה, בדיקת הריון חיובית, עוד פעם מזל של מתחילים.

סיפור 3:
בערך שנה לאחר שהייתי רופא בכיר בשערי צדק, הודיע לי מנהל אגף נשים ויולדות שמנהלת הPGD יוצאת לחצי שנה לשבתון. התשובה שלי הייתה מידית: אסתדר, הכל עלי.
למי שלא יודע מערך הPGD בשערי צדק הוא הגדול בארץ עם מעל 10 מיקרים כל שבוע. לכן ציפתה לי עבודה רבה אבל גם הזדמנות גדולה לצבור ניסיון.
קיבלתי מספר רב של מטופלות. אחת מהן הייתה כבר אמא לתאומים מטיפולי PGD. לאחר מספר כישלונות. ולפני טיפול נוסף.
הטיפול סה"כ היה טוב וגם השאיבה. הושגו שני עוברים תקינים. בדיקת העוברים הייתה ביום 3 וההחזרה של עוברים טריים.
הזוג שכבר היה עם תאומים, רצה להחזיר עובר 1, אבל אני שראיתי את מספר הכישלונות הקודמים רציתי להעלות את סיכויי ההצלחה. כאחראי זמני על טיפולי הPGD היה חשוב לי להעלות את סיכויי ההצלחה. זה אחד המקרים הבודדים בכל הקריירה שלי שרציתי להחזיר יותר עוברים מהמטופלת. התבדחתי עם הזוג שאם יקלטו תאומים אז יהיה צורך בהחלפת מכונית.
לאחר שבועיים של המתנה גילנו שהטיפול הצליח. אחרי עוד שבועיים גם גילנו שנקלטו תאומים. המטופלת ילדה בשלום ואנחנו בקשר עד היום.
מאז כל פעם שאני מחזיר יותר מעובר אחד אני מזהיר את בני הזוג לא רק בסיכונים ללידה מוקדמת אלא גם בצורך להחליף מכונית ובית.סיפור 4:
מטופלת רווקה שפנתה לטיפולי פריון בסביבות גיל 40.
תוצאות הרזרבה השחלתית - לא טובות (גרועות). הוסברו למטופלת האפשריות לתרומת ביצית או לטיפולים בעלי סיכוי נמוך. המטופלת הייתה מעוניינת לנסות טיפולי פריון.
בטיפול הראשון בוצע טיפול חצי טבעי. הייתה ביצית אך היא לא הופרתה.
בטיפול השני - הייתה ביצית - אך הפתעה: המטופלת לא הבינה שהשתמשו במנת הזרע בטיפול הראשון ולכן לא העבירה מנה. במצב זה לא הייתה ברירה אלא להקפיא את המנה.
מעולם לא הייתי במצב זה. אבל אמרתי למטופלת שהאחריות עלי, והטיפול הבא יהיה ללא תשלום. וכך תוכל להפרות שתי ביציות במנת זרע אחת.
הטיפול השלישי גם כן היה טוב. התקבלה ביצית בשלה ולכן הוחלט להפשיר את הביצית מהטיפול הקודם. למחרת התקבלו שתי הפריות תקינות.
המטופלת הוזמנה להחזרה - היו שני עוברים איכותיים. בשל גיל המטופלת הוחלט להחזיר את שני העוברים.
הטיפול הצליח - ולמרבה ההפתעה אף תאומים. שנולדו בשלום.
כך יצא שרשמתי עוד מקרה מוצלח של ביצית מוקפאת שהביאה להריון ולידה.
כתובת
שדרות הרכס 13 מודיעין
בנין C קומה 1

דואל
office@drgoldberg.co.il

טלפון
052-7531122 |  דר' גולדברג
052-8345991 עידית 

אודותינו

הצטרף
ד"ר דורון גולדברג, מומחה ברפואת נשים, מילדות ופריון. בוגר בי"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. סיים התמחות ברפואת נשים בבי"ח שערי צדק.