- הפריה חוץ גופית -

בתחילה ההפריה החוץ הגופית (1978) שימשה על מנת להתגבר על אי פוריות חסימתית. על מנת להתגבר על חסימה בחצוצרות מוציאים את הביצית מהשחלה, מפרים בזרע ומחזירים לרחם. מאז ההפריה החוץ גופית התפתחה מאוד ומשמשת למעשה לטיפול ברוב בעיות הפוריות ואף בבעיות שאינן בעיות פוריות כמו מניעה של מחלות גנטיות.

פוריות הגבר - במצב של ירידה באיכות הזרע ההפריה החוץ גופית אפקטיבית ביותר. בשיטת המיקרומניפולציה, ניתן להזריק זירעון בודד לביצית ולקבל הריון.
ירידה ברזרבה השחלתית או גיל אישה מתקדם- שיעורי ההצלחה בהפריה חוץ גופית גבוהים משמעותית מטיפולי פריון במרפאה. לכן בירידה ברזרבה השחלתית או בנשים בגיל מתקדם - טיפולי הפריה חוץ גופית יעלים יותר ומביאים לתוצאות טובות יותר.

אי פריון לא מוסבר - מצב שבו הזרע תקין, רזרבה שחלתית תקינה, צילום רחם תקין ועדין אין הריון לאחר 3-4 טיפולי פוריות שכוללים מתן הורמונים והשבחת זרע. הפריה חוץ גופית משיגה במצב זה תוצאות מעולות.

שימור פריון - הפריה חוץ גופית מאפשרת לנשים לשמר פוריות מסיבות שונות (סרטן, מחלות גנטיות, גיל). ניתן לשמור ביציות ועוברים.
טיפולי PGD - מטרת הטיפולים בחירת עוברים בריאים. ללא הפריה חוץ גופית לא ניתן לבצע את הטיפול.
תרומת ביצית - לנשים עם אי ספיקה שחלתית.
פונדקאות - לנשים שלא יכולות לשאת הריון.

הפריה חוץ גופית

כתובת
השדרה המרכזית 15/1 מודיעין

דואל
dorongoldberg@walla.com

טלפון
052-7531122 |  דר' גולדברג
052-8345991 עידית 

אודותינו

הצטרף
ד"ר דורון גולדברג, מומחה ברפואת נשים, מילדות ופריון. בוגר בי"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. סיים התמחות ברפואת נשים בבי"ח שערי צדק.